2025 áprilisában esztergomi kollégáink először vettek részt Magyarország egyik legnagyobb futóeseményén, az NN Ultrabalatonon. A 12 fős csapatunk sikeresen teljesítette a 211 kilométeres távot – nappal és éjjel váltva futva.
22 óra 19 perc futás után a csapat hajnalban ért a célegyenesbe.
A versenyre idén rekordszámú, több mint 28 000 futó nevezett közel 30 országból. Büszkék vagyunk arra, hogy nemcsak a futásban, hanem a szervezésben is kiválóan helytálltunk. A csapat koordinálását Ádám Bálint és Szigeti Laura vállalták a quality osztályról, akik a szervezés nehézségei – utolsó pillanatos változások, tagcserék, útvonalmódosítások – ellenére is remekül összeállították a csapatstratégiát.
A verseny komoly előkészületeket igényelt: részletes váltásbeosztás, digitális kisokos és pontos időterv készült. Az egyik legnagyobb kihívást az jelentette, hogy a szabályzat szerint csak ±10%-os eltérés volt megengedett a tervezett időhöz képest – csapatunk mindössze 8 perces eltéréssel teljesítette a futamot.
„A legemlékezetesebb pillanat az volt, amikor megláttam a csapatot egységes KIRCHHOFF-mezben a rajtnál – ott tudatosult bennem, hogy tényleg együtt vagyunk” – mondta Bálint.
A célba érkezés után már arról beszélgettünk, hova induljunk legközelebb. Ha lesz rá lehetőség, jövőre akár két csapattal is képviselhetjük a vállalatot.
A részvétel tökéletesen példázza vállalatunk célját: támogatni az alulról jövő kezdeményezéseket és erősíteni a közösségi szellemet. Az Ultrabalaton nemcsak sportteljesítmény volt, hanem igazi csapatmunka – kitartással, odafigyeléssel és közös céllal.
Köszönjük mindenkinek, aki futott, szervezett, szurkolt és hozzájárult ehhez a fantasztikus élményhez!
Büszkék vagyunk rátok Viszolai Zita, Ádám Bálint, Bíró Krisztián, Farkas Gergő, Janzó Dávid, Jónás Tamás, Kósa Dénes, Ludman Antal, Szólláth Attila, Szöllősi György, Varga Bence és Witzenleiter Balázs!
